Zpět domů

Den první: Běžkaři v Trojhalí a VIP

První den festivalu Move Fest Ostrava 2019: 22. května 2019

Ve středu 22. května odstartoval festival jeho věrný performer a nejproslulejší český mim Radim Vizváry. Hned první den se všichni návštěvníci ocitli ve VIP zóně, na kterou ve svém nejnovějším sólu Radim poukazuje. 

Radim Vizváry je znám svou precizní technikou, nápaditostí a originalitou. Všechny tyto aspekty se mu opět podařilo téměř dokonale promítnout na jeviště tak, že si udržel plnou pozornost všech diváků a vyčerpal téma do posledního detailu. Tentokrát se Radim ve zpracování soustředil na životy celebrit, masky, které na sebe dennodenně berou do společnosti, a samotu, která je tíží v kontrastu s tím, kolik fanoušků či obdivovatelů mohou mít. 

Kromě toho, že inscenace VIP ohromí stále účinnou silou divadla beze slov, tak nově propojuje i dva relativně vzdálené obory. Snad poprvé se podařilo na jevišti skloubit pantomimu s uměním iluzionistů, takže vzniklá syntéza diváka dokázala příjemně šokovat. Publikum Radima odměnila náležitým standing ovation a hojnou účastí na festivalové diskuzi.

Text: Klára Huvarová

 

Představení:

Bratři v tricku: Běžkařská odysea

Radim Vizváry: VIP