Načítám Akce

Zpět na program

  • akce již proběhla.

Everywhen

Ferienčíková, Júdová, Timpau

23. 5. 2018 19:00

Everywhen reaguje na současné sílící tendence názorových střetů mezi generacemi i mezi nejrůznějšími sociálními skupinami. Everywhen krouží kolem dvojí roviny života – osobní a politické. Staví do ostrého kontrastu obraz láskyplného, jemného a dobrotivého osobního života a realitu společenského zapojení jedince, která může často být zlověstná, nenávistná a pomstychtivá. Jak prezentujeme své politické postoje svým nejbližším?

Žena jako milující matka propagující vraždění a otroctví; milující pár zapojený do propagandy zvrácené ideologie; děti, které jakoby v zápalu hry hajlují. Záběry, na nichž není něco v pořádku.

Jak těžké je být kritickým k vlastnímu světonázoru, zvlášť když je vytvořen vašimi nejbližšími? Intimní situace v děsivě povědomém kontextu.

Mezinárodní kolektiv uvádí autorskou hudbu, pohyb a originální 3D animace v intermediální performanci o neustálé rotaci dějin.

Tanec, koncept: Soňa Ferienčíková
Vizuál, koncept: Mária Júdová
Hudba, koncept: Alexandra Timpau
Světelný dizajn, technická spolupráce: Ints Plavnieks
Pohybová spolupráce: Martina Hajdyla Lacová
Technická podpora: Andrej Boleslavský, Constantine Nisidis, Sara Pinheiro, Matěj Šenkyřík
Kostýmní spolupráce: Daniela Danielis
Produkce: GAFFA o.z. a BOD.Y o.z.
Koproducent: Motus, z.s., produkce divadla Alfred ve dvoře
Podpořili: Z veřejných zdrojů podpořil Fond na podporu umenia
Rezidence: Štúdio12, Stanica Žilina – Záriečie
Poděkování: Lunchmeat studio, Institut intermédií, produkce divadla Alfred ve dvoře, Foliovision, Boris Adamčík, Michal Freriks, Marek Godovič, Zuzana Hájková, Honza Noháč, Ján Ptačin, Michal Šimečka

VSTUPENKY JSOU K DISPOZICI V SÍTI GOOUT