Načítám Akce

Zpět na program

  • akce již proběhla.

Navigace pro Akce

YOU ARE HERE (CZ)

Petra Tejnorová, Jaro Viňarský a kol.

24. 5. 2018 19:00

Fyzický průvodce přítomností, lidskými vztahy a jinými dobrodružstvími.

You are here je jediné představení, které nevyužívá nejnovější technické vymoženosti, ale soustředí se na tu hlavní vymoženost, kterou má každý z nás, a to je tělo. Je dnes možné mezi smrští významů a dojmů hrnoucích se ze všech stran soustředěně vnímat jen jednu věc? Je možné jen tak se dívat na tanec a na ty nejmenší detaily jako jsou oči či zatnutý lýtkový sval? Je možné zaměřit se i sama na sebe, na naši diváckou tělesnost, na to, jak naše vlastní tělo právě vnímá a cítí? You are here je hlavně o divácích. O dívání se. O vnímání reality a přítomnosti. O momentu společného setkání. O radosti ze hry.

Součástí představení je i improvizace a zapojení diváků. Formát YOU ARE HERE je hravý, hraje si s tělem a slovem, pohybem a řečí.  Stačí jen chuť se zúčastnit dobrodružství, které zapojuje imaginaci a tělo. Opustit zažitá očekávání, jistoty a předsudky. A to nejen o tanci.

YOU ARE HERE vytvořili  – režisérka Petra Tejnorová, tanečníci a performeři Jaro Viňarský, Tereza Ondrová a Peter Šavel, scénografka Adriana Černá, sound designer Dominik Žižka, light designer Tomáš Morávek, produkční Michal Somoš – ve spolupráci s teoretičkou Alicí Koubovou, tanečníkem  a asistentem choreografie a režie Matthew Rogersem, dramaturgickým okem Marty Ljubkové a grafickým designerem Jaromírem Skácelem.

VSTUPENKY JSOU K DISPOZICI V SÍTI GOOUT